İnceleme

Darksiders 3 İnceleme

Darksiders 3 İnceleme
Baha Tan Oral

Darksiders serisine uzaktan bir sevgi beslesem de hiç bir zaman oyunun hastası olmadım. Zamanına göre kaliteli bir yapım olduğunu bilsemde çeşitli sebeplerden dolayı oyunu bitiremedim. Derken üzerinden epey zaman geçti ve Darksiders 3 çıktı. İlk iki oyunu oynamamış birisi olarak oyuna girmek istemediğimden hikayesine bir göz atıp oyuna girdim.

Oyunun pre-alpha gameplayi ile büyük bir hayal kırıklığına uğramış, üzülmüştüm. Bu durumunda etkisi ile oyundan pek bir beklentim yoktu. Bu yüzden olsa gerek oyunu beğendim. Fakat Darksiders 1 veya 2 gibi bir oyun bekliyorsanız Darksiders 3’den gönül rahatlığıyla uzak durabilirsiniz. Çünkü bu oyun Darksiders değil. Hikaye olarak devam etse de oynanış olan Darksiders’dan epey uzaklaşmış. Darksiders 3’ü 1 ve 2’den ayıran en önemli noktalardan birisi combat sistemi. Eski oyunlardan alışık olduğumuz sürü sürü gelen düşmanlarla hızlı bir dövüş bu oyunda hayal olmuş. Düşman sayısı azalmış, vuruşlar yavaşlamış. Bu duruma başta çok kızmadım çünkü sonuçta karakterimiz bir Witch (cadı) diye düşünüp güzel bir skill sistemi hayal ettim kafamda. Fakat ne yazık ki herhangi bir skill sistemi mevcut değil. 3 tane stattan istediğimizi bir stata vererek onu geliştiriyoruz hepsi bu. Darksiders 3 bu eksileriyle eski oyunlarının gerisine düşüyor. Fakat Darksiders 3’ü eski oyunlardan ayırıp bağımsız bir oyun olarak bakarsak oyun oldukça güzel.

Darksiders yerine Dark Souls vari bir hava mevcut oyunda. Tek tük gelen düşmanlar sizi epey zorluyor. Bunun dışında bosslar oyunda büyük yere sahip ve hiç acımıyorlar. Her an tetikte olup dodge yapmanız gerekiyor. Çeşitli yerlere saklanmış eşyalar, topladığımız ruhlarla level atlamak ve ölünce bu ruhların kaybolması gibi özelliklerle Dark Souls’a epey yaklaştırmış kendini Darksiders 3.

Oyunun bir kötü yanı ise puzellar. Darksiders 1 ve 2 de epey yer kaplayan puzellar ne yazık ki Darksiders 3’te epey sığ kalmış.

Her şeye rağmen Darksiders 3 oynaması keyifli bir oyun. Fakat şu anki fiyatı ile genel oyuncu kitlesine değil Darksiders hayran kitlesine hitap ediyor. Olur da fiyatı düşerse bir fırsat verebilirsiniz.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnceleme

Daha Fazla İnceleme

ProjectWarlock-review_featured-alt2

Oldschool Fps Project Warlock!

Baha Tan Oral13 Aralık 2018
first-man_lead

Yılın En İyi Filmleri: First Man – İnsanlık İçin Büyük, Stüdyo İçin Küçük Bir Film!

Emre13 Aralık 2018
Insurgency-Sandstorm

Insurgency: Sandstorm İnceleme

Baha Tan Oral13 Aralık 2018
gplus4753490184038241954

Sonsuzluk Eldivenini Daha Önce Kullanmış 6 Marvel Karakteri!

Emre12 Aralık 2018
starlight-header1

“Sahip Olduklarının Kıymetini Bilmek İçin Bir Süre Uzaklaşmak Gibisi Yok.” – Starlight: Duke McQueen’in Dönüşü İncelemesi

Engin Topaloğlu10 Aralık 2018
cats

2019’un En Çok Beklediğimiz 35 Filmi – Part I // Ocak, Şubat, Mart!

Emre9 Aralık 2018
FB_IMG_1544260567705

Avengers: Endgame Fragmanında Kaçırdığımız Şeyler ve Mini Teoriler

Betül Karataş8 Aralık 2018
cats

Kahraman Tanıtımları: Ronin Kimdir?

Emre8 Aralık 2018
images (1)

Avengers: Endgame Fragmanı Sahne Sahne Analiz

Bulut Şimşek8 Aralık 2018

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.