İnceleme

Darksiders 3 İnceleme

Darksiders 3 İnceleme
Baha Tan Oral

Darksiders serisine uzaktan bir sevgi beslesem de hiç bir zaman oyunun hastası olmadım. Zamanına göre kaliteli bir yapım olduğunu bilsemde çeşitli sebeplerden dolayı oyunu bitiremedim. Derken üzerinden epey zaman geçti ve Darksiders 3 çıktı. İlk iki oyunu oynamamış birisi olarak oyuna girmek istemediğimden hikayesine bir göz atıp oyuna girdim.

Oyunun pre-alpha gameplayi ile büyük bir hayal kırıklığına uğramış, üzülmüştüm. Bu durumunda etkisi ile oyundan pek bir beklentim yoktu. Bu yüzden olsa gerek oyunu beğendim. Fakat Darksiders 1 veya 2 gibi bir oyun bekliyorsanız Darksiders 3’den gönül rahatlığıyla uzak durabilirsiniz. Çünkü bu oyun Darksiders değil. Hikaye olarak devam etse de oynanış olan Darksiders’dan epey uzaklaşmış. Darksiders 3’ü 1 ve 2’den ayıran en önemli noktalardan birisi combat sistemi. Eski oyunlardan alışık olduğumuz sürü sürü gelen düşmanlarla hızlı bir dövüş bu oyunda hayal olmuş. Düşman sayısı azalmış, vuruşlar yavaşlamış. Bu duruma başta çok kızmadım çünkü sonuçta karakterimiz bir Witch (cadı) diye düşünüp güzel bir skill sistemi hayal ettim kafamda. Fakat ne yazık ki herhangi bir skill sistemi mevcut değil. 3 tane stattan istediğimizi bir stata vererek onu geliştiriyoruz hepsi bu. Darksiders 3 bu eksileriyle eski oyunlarının gerisine düşüyor. Fakat Darksiders 3’ü eski oyunlardan ayırıp bağımsız bir oyun olarak bakarsak oyun oldukça güzel.

Darksiders yerine Dark Souls vari bir hava mevcut oyunda. Tek tük gelen düşmanlar sizi epey zorluyor. Bunun dışında bosslar oyunda büyük yere sahip ve hiç acımıyorlar. Her an tetikte olup dodge yapmanız gerekiyor. Çeşitli yerlere saklanmış eşyalar, topladığımız ruhlarla level atlamak ve ölünce bu ruhların kaybolması gibi özelliklerle Dark Souls’a epey yaklaştırmış kendini Darksiders 3.

Oyunun bir kötü yanı ise puzellar. Darksiders 1 ve 2 de epey yer kaplayan puzellar ne yazık ki Darksiders 3’te epey sığ kalmış.

Her şeye rağmen Darksiders 3 oynaması keyifli bir oyun. Fakat şu anki fiyatı ile genel oyuncu kitlesine değil Darksiders hayran kitlesine hitap ediyor. Olur da fiyatı düşerse bir fırsat verebilirsiniz.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnceleme

Daha Fazla İnceleme

phantomdoc

Phantom Doctrine İnceleme

Baha Tan Oral20 Nisan 2019
cats

Kahraman Tanıtımları: Ronin Kimdir?

Arif Emre13 Nisan 2019
Untitled 6

Gülümseyin: Joker Fragman İncelemesi

Bulut Şimşek12 Nisan 2019
4DC54753-0660-4BEF-A584-79A10857F7B8

Netflix’e Eklenmesi İçin Film Önerebilirsiniz

Emre Türkoğlu11 Nisan 2019
game-of-thrones-episode-9-4

Game of Thrones: 8 Sezon Öncesi Hatırlamamız Gereken 8 Dönüm Noktası!

Arif Emre4 Nisan 2019
generation-zero-listing-thumb-01-ps4-us-28jun18

Generation Zero İnceleme

Baha Tan Oral3 Nisan 2019
tropico6_june2018_topimage2

Tropico 6 İnceleme

Baha Tan Oral30 Mart 2019
H2x1_NSwitchDS_Warparty_image1600w

Warparty İnceleme

Baha Tan Oral30 Mart 2019
maxresdefault

The Messenger İnceleme

Baha Tan Oral24 Mart 2019

Cizgiroman.com’da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com'a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.


Contact: emre[at]cizgiroman.com
info[at]cizgiroman.com

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.