İnceleme

Cyberpunk 2077’den 48 Dakikalık Video Geldi!!!

Cyberpunk 2077’den 48 Dakikalık Video Geldi!!!
Baha Tan Oral

Geliyor… Cyberpunk 2077 kanlı canlı karşımızda. Sabah saatlerinde Twitch’den yayına geçen Cd Projekt Red, geçtiğimiz aylarda Bethesda’nın yaptığı aynı şeyi yaparak bizi uzun bir süre bekletti.

Hatırlarsanız Bethesda Fallout 76’nın duyusunu yapmadan önce uzun bir süre bizi Vault Boy ile baş başa bırakmıştı. Cd Projekt Red ise bizleri uzun uzun kod satırları ile baş başa bıraktı. Kodların ardından ise 48 dakikalık Cyberpunk 2077 oynanış videosu geldi.

Oyun muazzam gözüküyor. Şehir adeta yaşıyor. Cyberpunk budur. Gördüklerime inanmakta güçlük geçiyorum çünkü her şey harika görünüyor. Tabi bu özel olarak hazırlanmış bir video olduğu için oyun çıktığında belki gördüklerimizden farklı olacak şeyler olabilir. Fakat CDPR’nin bizleri kandırmaya çalıştığını hiç düşünmüyorum, beklentilerimizi fazlasıyla karşılayabileceğine inanıyorum.

Fakat ne yazık ki FPS olmasına beklediğimden daha çok üzüldüm. İlk başlarda FPS olsa da olur diyen ben oynanıştan sonra ah be, keşke TPS olsaydı demedim desem yalan olur. Ama FPS olması da ayrı bir hava katmış, manzaraları daha pürüzsüz, sade bir bakış açısıyla görmek tabiki bir artı olacak.

Grafikler, oynanış, çeşitlilik her şey fazla güzel gözüküyor ve gördüklerimi anlatmakta güçlük çekiyorum. Nasıl olur böyle bir oyun, sanırım gördüklerim hakkında diyebileceğim en özet cümle bu olur. Tabi bütün bunlar beraberinde bir sorunu daha getiriyor. Sistem gereksinimleri. Yurt dışında fazla sıkıntı olmasa da ülkemizde (malum dolar) sistem yükseltmek bir hayli zor. Umarım ki elimizdeki bilgisayarlar yeterli olur ve sıkıntısız bir şekilde oyunu oynarız.

Konsol tarafında ise oyunun PS4 mü yoksa yeni nesil konsola mı geleceğini bilmiyorum. Fakat eğer oyun 2019 sonlarına doğru çıkarsa yeni nesil konsola geleceğini söylemek epey zor olur.

CDRP, oyunun neredeyse tamamlandığını da söyledi fakat doğal olarak aklımda şu soru belirdi: Madem oyun tamamlandı neden bizi bekletiyorsun be CD Projekt Red. Tabiki de oyun tamamlanınca direk çıkaramayacaklar, bir çok hata giderilecek vs. fakat 2020’de çok uzak be, nasıl bekleyeceğiz biz. Belli mi olur belki bir sürpriz ile yayınlıyoruz oyunu diyiverirler.

CDRP, Türkçe yama konusuna ise ne yazık ki şimdilik olumlu bakmıyor. Fakat ilerleyen zamanlarda kararlarını değiştirmeleri de mümkün.

Son sözümde şunu demek istiyorum: Çok güzelsin be oyun.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İnceleme

Marvel's The Punisher

Punisher SPOILERLI 2. Sezon İncelemesi: Hikayenin Derinliklerine İniyoruz!

Emre19 Ocak 2019
ace-combat-7-skies-unknown-ogimage

Ace Combat 7: Skies Unknown İnceleme

Baha Tan Oral18 Ocak 2019
Screen-Shot-2017-02-10-at-23.16.23

Black Widow Filmi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!

Emre13 Ocak 2019
jon-bernthal-returns-as-frank-castlethe-punisher-in-season-2-of-the-netflix-series

Punisher 2. Sezon Spoilersız İnceleme: Daha Sert, Daha Kanlı, Daha Punisher!

Emre12 Ocak 2019
Banner-KatamariDamacyReRoll-920x518

Katamari Damacy Reroll İnceleme

Baha Tan Oral10 Ocak 2019
Photograph-32-3

Sentry: Unutulan Kahraman Geri Döndü!

Emre7 Ocak 2019
nihilizm

Rick And Morty Ve Bojack Horseman’ın Felsefesi Üzerine: Nihilizim

Baha Tan Oral6 Ocak 2019
462563278s

Aquaman DCEU’nun En İyi Filmi Miydi?

Emre5 Ocak 2019
box

Açılın Yoldan “DC Universe” Geliyor: Titans 1. Sezon Spoilersız İnceleme

Bulut Şimşek3 Ocak 2019

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.