Dizi

Çizgi Film Dosyaları: Rick and Morty

Çizgi Film Dosyaları: Rick and Morty
Orkan

Çizgi Film Dosyaları serimizi duyuralı tam 4 ay olmuş. Daha çok içerik üretebilmek adına uzun bir ara verdik. Bu aranın ardından muazzam bir çizgi dizi ile daha karşınızdayız: Rick and Morty.

Muhtemelen adını çok kez duymuşsunuzdur Rick and Morty’nin. Ben şahsen ilk duyduğumda pek aldırış etmemiştim, nihayetinde bir çizgi film diyerek izlemeyi sürekli ertelemiştim. Sonunda izleme fırsatı yakaladım ve hiç de pişman değilim! Gelin sizi Rick and Morty’nin saçma sapan dünyası ile tanıştırayım.

rick-and-morty-season-3-creators-tease-a-return-to-previous-cliffhangers-and-characters-663486

Konusu

Rick and Morty, Justin Roiland ve Dan Harmon tarafından kaleme alınan Adult Swim için yaratılmış bir yetişkin animasyon dizisidir. Dizi, hayatının büyük bir kısmını boyutlar arası yolculuk ile geçiren alkolik çılgın bilim adamı Rick, ve kendisinin de kolayca etkilemeyi başardığı torunu Morty’nin farklı boyutlarda yaşadığı saçma sapan maceralarını konu alır.

Karakterler

  • RickRick Sanchez: Beth Smith’in babası ve Morty’nin anne tarafındaki dedesidir. Çılgın ama bir o kadar da zeki ve ayyaş bir bilim adamıdır. Rick’in alkole karşı eğimi sebebiyle Morty’nin ailesi güvenliği hakkında ciddi endişeler duymaktadır. Kendisinde birçok ruhsal hastalığın belirtilerini görebilmek mümkündür. Ayrıca okul, evlilik ve hatta aşk gibi konuların oldukça gereksiz olduğundan yanadır.

 

 

 

 

  • PM083_V-Neck_MortyMorty Smith: Dedesine çılgın deney ve maceralarında eşlik eder. Kolayca heyecanlanan ve üzülen duygusal bir yapıya sahiptir. Bunun yanı sıra bir günah keçisi özelliğini taşıyor diyebiliriz çünkü sürekli dedesi Rick’in talihsizliklerinin içine sürüklenir.

 

 

 

 

  • Jerry Smith: Morty’nin telaşlı ve güvensiz babasıdır. Bunun yanı sıra Rick’in damadı ve Beth’in kocasıdır. Jerry, Rick’in Morty üzerindeki etkisini kesinlikle onaylamamaktadır. Evliliği bazen Rick’le olan kötü ilişkisinin eşinin tepkileriyle tehlikeye girmektedir. Jerry beceriksizliği yüzünden kovuluna kadar düşük seviyeli bir reklam ajansında çalışıyordu.
  • Beth Smith: , Rick’in kızı, Morty’nin annesi ve Jerry’nin eşidir. Beth bir at kalp cerrahıdır. Aklı başında ve kendine güvenen Beth, kocasının kanıtlanmış vasatlığı göze alarak büyüyen egosuyla mücadele eder. Birkaç bölüm evliliği, ailesi ve işinden dolayı oluşan inancından dolayı Beth’in hayatı ve memnuniyetsizliği ele alınır. “Gerçek” bir cerrah olmak istediğinde ise Summer’a 17 yaşında hamile kalmıştır. Bencillik, mizah ve akıllılık özelliklerini sergilerken de evde söz en çok geçendir. Beth, oğlunun etrafında babasının yıkıcı ve tehlikeli eğilimleri karşısında soğukkanlıdır. Buna bağlı olarak çocukluktan itibaren ebeveynlerinin ayrılması konusuyla babasına annesinden daha olumlu yaklaşır.
  • Summer Smith: Morty’nin 17 yaşında ablası, geleneklere bağlı ve sık sık yüzeysel bir ergen olan Summer, yaşıtlarıyla durumunu iyileştirebilen her şeye takıntılı birisidir. Summer, akıllığı ve espiriliğiyle fakat daha çok bencilliğiyle annesine benzemektedir. Bazen Morty’nin Rick’e boyutlar arası maceralarında eşlik etmesine gıcık olur. İkinci sezonda, Rick ve Morty’nin maceralarında onlara daha çok eşlik etmektedir.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dizi

Daha Fazla Dizi

vikingsheader2

Vikings 5. Sezon: Battle Royale İskandinavyası

Arif Emre17 Şubat 2019
punisherheader

Punisher 2. Sezon DEV İNCELEME: Spoilerlı ve Spoilersız!

Arif Emre24 Ocak 2019
Marvel's The Punisher

Punisher SPOILERLI 2. Sezon İncelemesi: Hikayenin Derinliklerine İniyoruz!

Arif Emre19 Ocak 2019
netflix-ottoman-rising-isimli-bir-mini-dizi-icin-hazirliklara-basladi-1541045264

Netflix’in İkinci Yerli Yapımı Ottoman Rising’ten İlk Detaylar!

Barış Çakır15 Ocak 2019
5E43C8F3-AB85-48B1-AF9A-62889F009D42

Game Of Thrones’un Yayın Tarihi Fragmanla Açıklandı!

Betül Karataş14 Ocak 2019
0196097E-4C2A-4560-A2DD-0FFB7C6DAE99

Hakan: Muhafız Kaç Sezon Olacak?

Betül Karataş13 Ocak 2019
jon-bernthal-returns-as-frank-castlethe-punisher-in-season-2-of-the-netflix-series

Punisher 2. Sezon Spoilersız İnceleme: Daha Sert, Daha Kanlı, Daha Punisher!

Arif Emre12 Ocak 2019
punisherheader

Jigsaw Sahada: Punisher’ın 2. Sezonundan İlk Fragman Geldi!

Arif Emre11 Ocak 2019
nihilizm

Rick And Morty Ve Bojack Horseman’ın Felsefesi Üzerine: Nihilizim

Baha Tan Oral6 Ocak 2019

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.