Avengers: Endgame

Çılgın Avengers: Endgame Teorisi: Living Tribunal vs. Thanos ve Avengers

Çılgın Avengers: Endgame Teorisi: Living Tribunal vs. Thanos ve Avengers
Bulut Şimşek

Vizyona girme tarihi yaklaştıkça Avengers: Endgame ile ilgili çılgın teoriler de gelmeye devam ediyor sayın okuyucular. Özellikle son zamanlarda filmin ana kötüsünün Thanos olmayacağı ve kahramanlarımızın çok daha büyük bir tehditle uğraşacakları dedikoduları daha sesli bir biçimde dile getirilmeye başlandı. Bu konu ile ilgili yönetmen koltuğunda oturan Russo kardeşlerden (henüz) bir yorum gelmemiş olması da bu dedikoduları doğrular nitelikte. Gerçi olmayacağını söyledikleri şeylerin teker teker gerçekleştiği düşünülünce hayranların da yönetmenlere pek güveni kalmadı diyebiliriz, o yüzden bu noktada yönetmenlerin neyi doğrulayıp neyi yanlışladığı önemini kaybediyor. Neyse, gelin başlıkta belirttiğimiz teoriyi bir yakından inceleyelim.

maxresdefault

Hatırlayacağınız üzere Avengers: Infinity War’un sonunda Thanos görevini tamamlamış, Sonsuzluk Eldiveni aracılığıyla evrendeki bütün canlıların yarısını ortadan kaldırmıştı. İşte burada Marvel evreninde evrenlerin koruyucusu diyebileceğimiz Living Tribunal’ın devreye gireceği iddiaları yakın zamanda seslendirilmeye başladı. Teoriye göre, söz konusu bir evrenin “sürdürülebilir” olup olmadığının kararını veren kozmik bir varlık olan Living Tribunal, Thanos’un evrendeki bütün canlıların yarısını silme fikrini beğenmeyip bu evrenin sürdürülemez olduğuna kanaat getirebilir ve kahramanlarımız ile Thanos’un bulunduğu evreni kökünden yok etmeye çalışabilir.  Bunun sonucunda da Thanos ve Avengers, burada evrenin yok olmaması ortak kümesinde buluşarak Living Tribunal’a karşı mücadele edebilir. Özellikle Doctor Strange ve Ant-Man ile çoklu evrenlerin tanıtıldığını ve bu filmden sonra Marvel Sinematik Evreni’nin odak noktasını Dünya’dan alıp yavaş yavaş uzaya ve çoklu evrene doğru kaydıracağını düşünürsek bu teori oldukça olası geliyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? Living Tribunal’ı MCU’da görmek ister misiniz? Sizce Avengers: Endgame’in ana kötüsü yine Thanos mu olacak yoksa daha büyük bir tehdit görecek miyiz? Fikir ve düşüncelerinizi yorum olarak belirtmeyi unutmayın!

Yorumları Gör (2)

1 Yorum

  1. Ogion

    28 Ocak 2019 at 10:02

    Dev bir kozu erken ziyan etmiş olurlar.. Senelerce Thanos’a zemin hazırladı MCU, pek de güzel iyi oldu. Daha X-Men, FF, Inhumans falan dahil olmadan, Galactus gibi, Celestialler gibi, Phoenix gibi kozmik tehditlere maruz kalmadan Multiverse’in başganına dalmak.. ne biliim..? Hele bi Thanos’un defterini dürsünler önce :) Bi Skrull dövelim, Kree gömelim, Nova Corps’la eğlenelim, Watcher görelim, Mephisto’ya sövelim.. Daha dün öğrendi insanlık Wakanda’nın ormanda teknokent inşa ettiğini, Tribunal’a hazır değiliz bence :)

  2. Murate-80

    12 Şubat 2019 at 14:09

    Hiç sanmıyorum bu kadroya X-men harra fantastic 4 Katılsa yardıakm sentry de gelse Living Tribunal’a karşı gelemezler

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Avengers: Endgame
Bulut Şimşek
@buluttsimsek7

Mahalle dostu film haberciniz

Daha Fazla Avengers: Endgame

948861

SON DAKİKA: Avengers: Endgame’den İlk TV Spotu Geldi!

Mustafa Akkuş4 Şubat 2019
MARVELSDOCTORSTRANGE

Avengers 4: Endgame – Doctor Strange, Avengers: Infinity War’da Filmin İsmini Bizimle Paylaşmış!

Orkan7 Aralık 2018
Ekran Alıntısı

Avengers 4 Fragmanı Çıktı!

Orkan7 Aralık 2018

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.