Captain Marvel

Captain Marvel’ın Pek Bilinmeyen Yönleri #1

Captain Marvel’ın Pek Bilinmeyen Yönleri #1
Barış Çakır

Captain Marvel, şüphesiz hem MCU’nun hem de Marvel Çizgiroman Evreni’nin en kilit role sahip en önemli karakterlerinden birisi. Peki ya hakkında pek de bilinmeyen şeyler? Bunları öğrenmek için 2 bölüm şeklinde olacak yazımızın ilk bölümü sizlerle.

1-Dinozorlarla Savaştı!2012’de çıkan Captain Marvel serisinin 9. sayısında Carol’un kedisini veterinere götürmek de dâhil olmak üzere birçok işi vardı ve bunlardan biriside Spider-Woman ile birlikte bir takım dinozor ile dövüşmekti.

2- Bölünmüş Bir Kişiliğe Sahip!www.cbr-.comcaptain-marvel-space-67991449a1bffa3043085868d333ec5949d8ce41Ms. Marvel #1 1977 yılında çıkmış bir çizgiroman. Ms. Marvel çıktığı yıllarda kadınların da güçlü olduğunu ve savaşabileceklerini başarıyla gözler önüne sermiş bir karakter. Bu ilk sayı Carol Danvers’ı ve Ms. Marvel’ı ayrı kişilermiş gibi tanıttı. Çünkü Carol’ın Ms. Marvel’dan haberi yok. Ne zaman Ms. Marvel’ın güçlerini gerektiren bir durum ortaya çıksa beynin Carol Danvers kısmı kapanır yetkiyi Ms. Marvel kısmı devralır ve Carol’ın bundan haberi dahi olmaz. Sayının sonunda Carol, gün içerisinde hafızasındaki boşlukları sorgulamaya başlar ve “Ms. Marvel” isminin neden tanıdık geldiğini sorgulamaya başlar ve sonucuna ulaşır.

3- O Her Zaman Bir Kahramandı!DKsOLvKXUAAzithMystique tarafından sevgilisini kaybetmesinin nedeni olarak görülen Carol, Rogue ile olan bir savaşta o kadar uzun süre savaştı ki Rogue güçlerini tamamen emdi. Bu durum da Carol’un iyileşmesi ve gücünü kazanması için uzun bir zaman gerekliydi. Bu zaman zarfında X-Men Ekibi ona yardım etti. O da güçleri olmadığı halde askeri ve pilotluk bilgi-yeteneklerini kullanarak savaşın bir parçası oldu. Güçleri olsun ya da olmasın Carol her zaman bir kahraman.

4- Birçok Kez İsmini Değiştirdi!
LIFEOFCAPMARVEL-CVR-1317x2000
Carol güçlerini kazandığı ilk zamanlarda orijinal Captain Marvel olan Mar-Vell’e saygısından dolayı kendine Ms. Marvel demiştir. Tanrısal seviyede bir gücü olduğundan dolayı bir süreliğine de Binary ismini kullanmıştır. Daha sonra güçlerinin olmadığı bir süre aralığında ise kendine Warbird demiş ve kendisine yeni bir kostüm yapmıştır.  Daha sonra ise Ms. Marvel adına geri dönmüştür. Şuan ise Captain Marvel adını kullanmakta.

5- Bir Çok Kez Hafızasını Kaybetti!
Ms.-Marvel---One-Shot-Vol-1-1
Captain Marvel, Rogue ile olan bayağı uzun süren mücadelesi sırasında güçlerini kaybetmişti bundan bahsetmiştik. Kaybettiği şey sadece güçleri değildi hafızasını da kaybetti. Ancak Profesör X, Carol’un hafızasını geri kazanmasında ona yardım etti. Carol ayrıca Captain Marvel olarak da hafızasını kaybetti. DeConnick’in yazdığı Captain Marvel serisinde herkesi kurtarmak için kendini feda etti ve hafızasını kaybetti. Neyse ki Kit adında sevimli bir çocuk hafızasını geri kazanmasında ona yardım etti.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Captain Marvel

cm

EN GÜÇLÜ AVENGER İLE TANIŞIN: Captain Marvel, Entertainment Weekly Dergisinin Kapağında!

Mustafa Akkuş5 Eylül 2018
KHJKJHKJHK

Toparlıyoruz: Captain Marvel Filmi İle İlgili Bilmeniz Gereken Her Şey!

Emre30 Temmuz 2018
images-19

Captain Marvel’ı Dünya’ya Doctor Strange Mi Getirecek?

Barış Çakır3 Haziran 2018
7

Captain Marvel Setinden Yeni Fotoğraflar Yayınlandı!

Bartu Yılmazer10 Mayıs 2018
2

Captain Marvel Filmine Ödüllü Oyuncu Takviyesi!

Bartu Yılmazer10 Mayıs 2018
captain m

Kahraman Tanıtımları: Zeki, Etkileyici ve Yarı Uzaylı, Captain Marvel!

Eren Ipeker5 Mayıs 2018
1

Captain Marvel Filminden Yeni Fotoğraf Geldi!

Bartu Yılmazer27 Mart 2018
8

Captain Marvel Kadrosu Belli Oldu: Guardians of the Galaxy’nin Yıldızları Dönüyor!

Bartu Yılmazer27 Mart 2018
CaptainMarvelWallpaperHD_MarvelSpoiler-Oficial

Captain Marvel’ın Senaristinden Film Hakkında Yeni Yorumlar!

Eren Ipeker3 Mart 2018

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.