Oyun

Call of Duty WWII İnceleme

Call of Duty WWII İnceleme
Emre Türkoğlu

Hayatım boyunca Battlefield hayranı oldum. Call of Duty MW2 ve MW3 hariç seriyi hiç bir zaman sevemedim. Ancak co-op modu sayesinde beni kendine bağlıyordu. Beta’da da deneme şansı bulmuştum.  Neler değişmiş, neler güzel, neler kötü görelim.

CoD_WWII_Launch_Zombies_03_wm

Infinity Warfare felaketinden sonra Activision bir daha bilim kurgu oyunu yapmama konusunda dersini almış ve bizi 2. Dünya Savaşı’na götürdü. Oyunun hikayesinden çok multiplayer ve teknik kısımlarına odaklanacağım. Fizikleri eski oyunlara göre bir tık geliştirilmiş gibi geldi. Kurşunu attığınızı hissediyorsunuz. Camping olayını azaltmışlar.

CODWW2‘nin grafik ve atmosfer olarak serinin en iyi işi olduğu bariz. Savaşın karanlığını her an hissedebiliyorsunuz. Online kısmında Infantry, Airborne, Armored, Mountain ve Expeditionary diye adlandırılan 5 sınıftan birini seçerek başlıyorsunuz. Hepsinin farklı silahları var. Infantry daha fazla assault’a ve çatışmaya dayalı iken Airborne’nin SMG’si var ve çok daha hafif eşyalar taşıyor. Headquarters adını verdiğimiz yer ise oyuncuların görev alabileceği, amblemlerini düzenleyebileceği ve pratik yapabileceği bir alan.

CoD_WWII_Launch_MP_04_wm

Aachen, Flak Tower, USS Texas, London Docks oyuncuların en sevdiği haritalar arasında. Harita çeşitliliği açısından iyi olsa da oyun 6v6 olmasına rağmen haritaların darlığı yüzünden aynı yerlerde çatışmaktan bıkıyorunuz. Nazi Zombies adını verdiğimiz mod Almanya‘da terk edilmiş bir kasabada yer alıyor. Yeterince zaman ve ekipman yok. Karşınızda ise kana susamış yaratıklar var. Favori modlarımdan biri oldu.

Hikaye kısmında ise oldukça başarılı olmuş. Bir o yana bir bu yana olayından uzak olması hikayenin stabil kalmasını sağlamış. Ronald Daniels karakterini oynuyoruz. Stile, Zussman ve Aiello adlı yakın arkadaşlarımız ve Turner gibi sağlam bir komutanın karşısında Pierson bizim düşmanımız oluyor

CoD_WWII_Campaign_03-wm

Normandiya çıkarmasında, D-Day‘in göbeğinde, Avrupa‘nın çamurunda hayatta kalmak elbette kolay değil. Cephenin ortasında ilk yardım paketleriyle canınızı tazelerken ölmüyorsunuz. Yapay zeka boş kalmış. Düşmanlarınız resmen tahtadan hedef tahtası. Keşke bunun üzerine dursalardı ancak ara sahnelerin güzelliğiyle biraz olsa da üstünü kapatıyor.

Coop modunda ise yine bize eğlenceli bir deneyim sunuyor. Arkadaşlarınızla keyifli dakikalar geçireceğiniz kesin. Ancak yine oyunun hızı yüzünden sıkıntı yaşayabilirsiniz. Çünkü gerçekten kısıtlı haritalar sizi boğuyor. Her şeye rağmen oyunu beğendim. Call of Duty‘nin sonunda gelecek bilimkurgu konusundan kurtulup özüne dönmesine sevindim. Oyunu buradan satın alabilirsiniz.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun
Emre Türkoğlu
@trkglemre

İletişim / contact; emre@cizgiroman.com

Daha Fazla Oyun

2

Frostpunk İnceleme

Baha Tan Oral14 Ağustos 2018
923284

Moonlighter İnceleme

Baha Tan Oral12 Ağustos 2018
55de26f823f71-a-wellette

We Happy Few İnceleme

Baha Tan Oral10 Ağustos 2018
screen_fb

Dead Cells İnceleme

Baha Tan Oral10 Ağustos 2018
GladiusFactions-July12-Share

Warhammer 40,000: Gladius – Relics of War – Mini İnceleme

Baha Tan Oral17 Temmuz 2018
Evolve

Evolve’dan Bir İlginç Haber

Baha Tan Oral8 Temmuz 2018
kapak

Pillars Of Eternity 2 : Yetersiz İnceleme

Baha Tan Oral8 Temmuz 2018
123

Wreckfest Mini İnceleme

Baha Tan Oral23 Haziran 2018
Spider-Man

Spider-Man’den Oynanış Videoları Geldi

Carnage8613 Haziran 2018

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.