Anime/Manga

Bleach : Kaç Para Bir Power Up

Bleach : Kaç Para Bir Power Up
Bojeunx

Bleach (ブリーチ, Burīchi?)[1][2]Zombie Powder’ın mangakası Tite Kubo tarafından yaratılmış olan bir manga serisidir. Haftalık bölümleri Haftalık Shonen Jump dergisinde 2001’den beri yayınlanmaktadır.Manganın son bölümü 2016 yılının eylül ayında yayınlanmış ve seri sona ermiştir. Animeye de uyarlanmış olan BLEACH’in ayrıca iki OVAsı, dört anime filmi, bir rock müzikali ve birçok video oyunu vardır. BLEACH’in mangası Japonya‘da toplamda 80 milyonun üzerinde satmıştır.Şimdi herkesin heryerde bulabileceği bilgileri bir kenara bırakıp bol spoilerlı inceleme yazımıza geçelim.Seriyi izleyenler,izlemek isteyenler,okuyanlar hala okumamış olanlar benimle gelin Power Up alacağım size….

ANİME HD (34)

Reenkarne inanışı üzerine kurulu, fantastik bir maceranın güzel bir evren yaratımıyla fakat kötü hikaye anlatımıyla bezenmiş Çok güzel bir seri bleach.15 yaşında ruhları görebilen bir lise öğrencisi olan Kurasaki ichigo’nun daha önce hiç görmediği bir shinigami sayesinde hayatı sonsuza kadar değişir.Değişmesinden önce görür ama inanmaz.

2017-01-06_13-49-37-vert

Ruhları görebiliyorsun da, kazanının doğurduğuna mı inanmıyorsun be adam!!Özel olan bizim ichigo değildir tabi ichigo’nun kardeşleri karin ve yuzu da ruhları görebilmektedir.Ama tabi abisinin kardeşi:

2017-01-06_13-55-58

Karinin ağzından bir babasının göremediğini öğreniyoruz!Bu işte bir bit yeniği var ama neyse…Daha sonra shinigami’miz ichigoyu bir güzel kido(Kido meselesini başlı başına inceleyeceğim arkadaşlar.) ile bağlıyor ve başlıyor anlatmaya.Shinigami’nin başlıca görevlerinin iyi ruhları cennete göndermek olduğunu, kötü ruhları yani hollow’ları ise  avladıklarını anlatıyor.Hollowlar da aha bunun gibi tipsizlere deniyor:

2017-01-06_14-05-06

Hikaye bu ya hollow bizimkilerin sohbetini sabote edercesine, küçük bir kız çocuğunun ruhunun peşinden ichigo’nun evine ziyarete geliyor.Ziyaret demişken baya ruhlarını yemeye ortalığı dağıtmaya.Hollow ichigo’nun kardeşi Karin’i ele geçiriyor tam öldürdü öldürecek derken bizim battal hiçbir insanın kıramayacağı kidoyu parça pinçik edip koşuyor bacısının yardımına!!Sandalyeyi kaptığı gibi kafasına vuruyor hollow’un ama ne fayda koca ruhani varlık tabi işler mi sandalye!!Hallaç pamuğu gibi yapıştırıyor ichigo’yu yere…

2017-01-06_14-11-07

Rukia’nın aklına shinigami olduğu geliyor ve koşup yetişiyor ichigoy’la karin’in yardımına,alıyor tipsizin ön dişlerini.Sonra bizim de sormaya başladığımız sorulara tercüman oluyor ruh yoğunluğunun fazla olduğunu,dişi ruh sayesinde hollow’un onu bulduğunu ve neden buraya geldiklerini söylüyor:

2017-01-06_14-16-58

Hedef ben miyim tayfuun!!Tüm bunları dinleyen ichigo suçu kendinde buluyor ve atıveriyor kendini hollow’un önüne,tabi bir shinigami olarak rukia buna izin vermiyor ve siper ediyor kendini ichigo’ya,bunun yüzünden ağır yara alan rukia savaşamaz hale geliyor!! Geliyor ama çareler tükenmiş değil. Rukia ailesini kurtamak isteyip istemediğini,isterse bunun için bir yol olduğunu kılıcı kalbine yerleştirmesini ve bu sayede reiatsu’sunun yarısını ona vereceğini ve bu sayede shinigami olacağını söylüyor.Ama bizim ichigo ruh gücünün tamamını çekip oluyor sana tam shinigami.

2017-01-06_14-28-57-vert

Bu incelemeyi herkese bir başlangıç olsun diye yaptım arkadaşlar.Bölüm bölüm inceleyecek değilim tabi(366 bölüm var be!!).Hikaye hikaye inceleyeceğim bundan sonra.Aizen’den başlarım yakında…

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anime/Manga

Daha Fazla Anime/Manga

death-note_162582

Netflix’in Death Note’undan Yeni Görüntü Var!

Münevver20 Nisan 2017
death-note-netflix

Hayranlar Netflix’in Death Note’unu Boykot Ediyor!

Münevver18 Nisan 2017
pokemon-go-strongest-13026

Dünyanın Dört Bir Yanında Yasaklanmış 5 Anime!

Münevver3 Nisan 2017
Konosuba-1-Img002

Japon Anime Severler Kış Sezonunun En İyilerini Oyladı!

Eren Kalkan29 Mart 2017
yu_gi_oh__kazuki_takahashi_art_playmat_demo_by_jadenday-da7n9e3

Yu-Gi-Oh’un Yaratıcısı Kazuki Takahashi’nin Evini Hiç Görmüş Müydünüz? İşte Karşınızda Oyunların Gerçek Kralı!

Eren Kalkan24 Mart 2017
death-note-netflix

Uzun Yıllar Sonra Nihayet Geldi! Netflix, Death Note Filminin İlk Fragmanını Yayımladı!

Eren Kalkan23 Mart 2017
cizgiroman

Söylentiler Etrafı Sardı! Sun&Moon’a Remake Mi Geliyor? “Pokémon Stars!”

Eren Kalkan22 Mart 2017
1487770100-fairy-tail-dragon-cry-anime-filmi

Beklediğimiz Fragman Nihayet Geldi! Fairy Tail: Dragon Cry Serinin Hayranlarını Memnun Edecek Gibi Görünüyor

Eren Kalkan21 Mart 2017
57fe627c

Oyunların Kralı Yugi Muto Tahttan İnmiyor! 20. Yıla Özel “Yu-Gi-Oh! The Dark Side of Dimensions” Filmi Sevenlerini Memnun Etmeyi Başardı!

Eren Kalkan17 Mart 2017

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.