İnceleme

Black Clover: Quartet Knights İnceleme

Black Clover: Quartet Knights İnceleme
Baha Tan Oral

Yeni bir anime ve oyunu ve yine Bandai Namco. Naruto’nun ardından bu sefer karşımızda Black Clover serisi var. İncelemeye geçmeden önce bu seriyi uzaktan, yakından hiç bilmediğimi ve duymadığımı söyleyeyim.

Black Clover: Quartet Knights, alışık olduğumuz grafiklerle görüyoruz. Daha önce Bandai Namco’nun yapmış olduğu anime oyunları ile aynı grafiklere sahip. Bildiğiniz üzere bir önceki oyunda yani Naruto oyununda singleplayer mod yoktu. Ne yazık ki sadece online mod mevcuttu Black Clover ile birlikte hem online hem de singleplayer oynama şansına sahibiz. Ayrıca bu sefer diğer oyunların aksine savaş sekanslarının ardından sakinleşip animeyi izliyoruz. Dilerseniz bu kısımları geçebiliyorsunuz fakat geçtiğinizde hikayenin pek bir anlamı kalmıyor. Anime olmayan bazı kısımlar ise alışık olduğumuz JRPG konuşma şeklinde düzenlenmiş. Hikayeyi pek bilmediğim için konuşmam pek doğru olmaz fakat oyunu oynadıktan sonra animeyi izleyesim gelmedi desem yalan olur.

Aksiyondan bahsetmek gerekirse… Pekte iyi olduğunu söyleyemeyeceğim. Vuruş hissi güzel, oyunu öğrendiğinizde zevkli bir hal de alıyor fakat ne yazık ki ciddi anlamda göz yoruyor ve karmaşaya sebep oluyor. Kameranın yakın olması ve bir sürü kötü çizilmiş skill efektlerinin ekranda bir anda belirmesi mide bulantısına sebep oluyor.

Oyunun her bir bölümünde anime izliyor, JRPG tarzında konuşmalara şahit oluyor ve ardından savaşıyoruz. Bu 3 aşamanın ardından yeni bir bölüme geçiyoruz ve oyun bu şekilde ilerliyor. Dilerseniz dönüp eski bölümleri başka karakterler ile oynayabiliyorsunuz. Herhangi bir skill ağacı ya da item seçimi vs. olmadığı için oyun bir yerden sonra sıkacak diye düşündüğünüz an yeni bir oyun modu ile karşılaşıyoruz. Kimi zaman sadece küçük düşmanlarla, kimi zaman boslarla dövüşüyor, kimi zaman ise düşmanlarla dövüşürken bir yandan da bölge ele geçiriyoruz. Bu da yetmezmiş gibi bir de bölgeyi ele geçirmemizin ardından çıkan kristale düşman bölgesine kadar eşlik etmemiz gerekiyor. Bütün bunları yaparken de dostlarımız bize yardım ediyor deyip birazcık hikayeden bahsedeyim.

Dediğim gibi daha önce animesini izlemediğim için oyunun bahsettiği kadarını sizlere söyleyeceğim. İçinde bulunduğumuz dünyada büyü en önemli şey olmasına rağmen karakterimiz büyü kullanamıyor. Büyünün her şey olduğu bir dünyada büyü kullanamayan bu karaktere can veriyoruz. Oyunun fiyatı biraz tuzlu fakat paranız varsa ve alıp almamakta kararsızsanız almanızı tavsiye ederim. Şimdiden iyi oyunlar.

 

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnceleme

Daha Fazla İnceleme

Marvel's The Punisher

Punisher SPOILERLI 2. Sezon İncelemesi: Hikayenin Derinliklerine İniyoruz!

Emre19 Ocak 2019
ace-combat-7-skies-unknown-ogimage

Ace Combat 7: Skies Unknown İnceleme

Baha Tan Oral18 Ocak 2019
Screen-Shot-2017-02-10-at-23.16.23

Black Widow Filmi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!

Emre13 Ocak 2019
jon-bernthal-returns-as-frank-castlethe-punisher-in-season-2-of-the-netflix-series

Punisher 2. Sezon Spoilersız İnceleme: Daha Sert, Daha Kanlı, Daha Punisher!

Emre12 Ocak 2019
Banner-KatamariDamacyReRoll-920x518

Katamari Damacy Reroll İnceleme

Baha Tan Oral10 Ocak 2019
Photograph-32-3

Sentry: Unutulan Kahraman Geri Döndü!

Emre7 Ocak 2019
nihilizm

Rick And Morty Ve Bojack Horseman’ın Felsefesi Üzerine: Nihilizim

Baha Tan Oral6 Ocak 2019
462563278s

Aquaman DCEU’nun En İyi Filmi Miydi?

Emre5 Ocak 2019
box

Açılın Yoldan “DC Universe” Geliyor: Titans 1. Sezon Spoilersız İnceleme

Bulut Şimşek3 Ocak 2019

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.