İnceleme

Black Clover: Quartet Knights İnceleme

Black Clover: Quartet Knights İnceleme
Baha Tan Oral

Yeni bir anime ve oyunu ve yine Bandai Namco. Naruto’nun ardından bu sefer karşımızda Black Clover serisi var. İncelemeye geçmeden önce bu seriyi uzaktan, yakından hiç bilmediğimi ve duymadığımı söyleyeyim.

Black Clover: Quartet Knights, alışık olduğumuz grafiklerle görüyoruz. Daha önce Bandai Namco’nun yapmış olduğu anime oyunları ile aynı grafiklere sahip. Bildiğiniz üzere bir önceki oyunda yani Naruto oyununda singleplayer mod yoktu. Ne yazık ki sadece online mod mevcuttu Black Clover ile birlikte hem online hem de singleplayer oynama şansına sahibiz. Ayrıca bu sefer diğer oyunların aksine savaş sekanslarının ardından sakinleşip animeyi izliyoruz. Dilerseniz bu kısımları geçebiliyorsunuz fakat geçtiğinizde hikayenin pek bir anlamı kalmıyor. Anime olmayan bazı kısımlar ise alışık olduğumuz JRPG konuşma şeklinde düzenlenmiş. Hikayeyi pek bilmediğim için konuşmam pek doğru olmaz fakat oyunu oynadıktan sonra animeyi izleyesim gelmedi desem yalan olur.

Aksiyondan bahsetmek gerekirse… Pekte iyi olduğunu söyleyemeyeceğim. Vuruş hissi güzel, oyunu öğrendiğinizde zevkli bir hal de alıyor fakat ne yazık ki ciddi anlamda göz yoruyor ve karmaşaya sebep oluyor. Kameranın yakın olması ve bir sürü kötü çizilmiş skill efektlerinin ekranda bir anda belirmesi mide bulantısına sebep oluyor.

Oyunun her bir bölümünde anime izliyor, JRPG tarzında konuşmalara şahit oluyor ve ardından savaşıyoruz. Bu 3 aşamanın ardından yeni bir bölüme geçiyoruz ve oyun bu şekilde ilerliyor. Dilerseniz dönüp eski bölümleri başka karakterler ile oynayabiliyorsunuz. Herhangi bir skill ağacı ya da item seçimi vs. olmadığı için oyun bir yerden sonra sıkacak diye düşündüğünüz an yeni bir oyun modu ile karşılaşıyoruz. Kimi zaman sadece küçük düşmanlarla, kimi zaman boslarla dövüşüyor, kimi zaman ise düşmanlarla dövüşürken bir yandan da bölge ele geçiriyoruz. Bu da yetmezmiş gibi bir de bölgeyi ele geçirmemizin ardından çıkan kristale düşman bölgesine kadar eşlik etmemiz gerekiyor. Bütün bunları yaparken de dostlarımız bize yardım ediyor deyip birazcık hikayeden bahsedeyim.

Dediğim gibi daha önce animesini izlemediğim için oyunun bahsettiği kadarını sizlere söyleyeceğim. İçinde bulunduğumuz dünyada büyü en önemli şey olmasına rağmen karakterimiz büyü kullanamıyor. Büyünün her şey olduğu bir dünyada büyü kullanamayan bu karaktere can veriyoruz. Oyunun fiyatı biraz tuzlu fakat paranız varsa ve alıp almamakta kararsızsanız almanızı tavsiye ederim. Şimdiden iyi oyunlar.

 

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnceleme

Daha Fazla İnceleme

phantomdoc

Phantom Doctrine İnceleme

Baha Tan Oral20 Nisan 2019
cats

Kahraman Tanıtımları: Ronin Kimdir?

Arif Emre13 Nisan 2019
Untitled 6

Gülümseyin: Joker Fragman İncelemesi

Bulut Şimşek12 Nisan 2019
4DC54753-0660-4BEF-A584-79A10857F7B8

Netflix’e Eklenmesi İçin Film Önerebilirsiniz

Emre Türkoğlu11 Nisan 2019
game-of-thrones-episode-9-4

Game of Thrones: 8 Sezon Öncesi Hatırlamamız Gereken 8 Dönüm Noktası!

Arif Emre4 Nisan 2019
generation-zero-listing-thumb-01-ps4-us-28jun18

Generation Zero İnceleme

Baha Tan Oral3 Nisan 2019
tropico6_june2018_topimage2

Tropico 6 İnceleme

Baha Tan Oral30 Mart 2019
H2x1_NSwitchDS_Warparty_image1600w

Warparty İnceleme

Baha Tan Oral30 Mart 2019
maxresdefault

The Messenger İnceleme

Baha Tan Oral24 Mart 2019

Cizgiroman.com’da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com'a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.


Contact: emre[at]cizgiroman.com
info[at]cizgiroman.com

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.