Bir Başyapıt: Stardew Valley
Baha Tan Oral

Bir oyun ki yapacaklarımızın sınırı yok, bir oyun ki başyapıt, bir oyun ki şaheser. Şimdiden hepinizden özür diliyorum bu yazıda pek tarafsız olamayacağım çünkü Stardew Valley’den bahsedeceğim. Yav bu ne pixel pixel demeden önce tabularınızı yıkın ve diyeceklerime kulak verin.

Oyun, dedemizden yadigar kalan çiftliğe taşınmamız ile başlıyor. Ne yapıyoruz bunun sonrasında? Bildiğiniz Farm Ville. Aslında oyunda basit bir çiftçiyiz. Çok mu basit geldi? Çiftçiliğin yanında; balık tutabilirsiniz, hayvan yetiştirebilirsiniz, maden arayışına çıkabilirsiniz, yaratık kesebilirsiniz, bunlar da yetmediyse inin köy merkezine insanlara sohbet edin onlarla arkadaş olun, sevgili olun.

Stardew-1

 

Oyunda temel amaç çiftlik alanımızı geliştirmek olsa da daha da farklı şeyler yapmak mümkün. Kendi tecrübelerimden bahsederek yazımı devam ettireyim. Başlangıçta oyunu pek anlamayıp sadece ekip biçtim ve etrafta boş boş gezdim. Ardından balık tutmaya başladım ( hala tutuyorum ne çıkacak diye beklemek aşırı zevkli bir olay. ). Şehir merkezine her gün görev geldiğini anladım. Panoya asılan görevler oyunda gelişmenize yardımcı oluyor. Bunu es geçmeyin iyi para veriyorlar ve insanlarla ilişkileriniz de güçleniyor. Görev panosunun yanında ise doğum günü panosu mevcut. İnsanların doğum günlerini takip edip onlara çeşitli hediyeler veriyoruz. Ne yazık ki her insan her hediyeyi beğenmiyor kimisi çiçeklerden hoşlanırken kimisi mücevherlerden hoşlanıyor. İnsan ilişkileri neden önemli diye soracak olursanız hoşlandığınız insanla yuva kurmanız da mümkün hatta çocuk yapmanız bile mümkün.

Youtube’da nasıl hızlı para kazanılır, şu nedir, bu nedir, bu nasıl yapılır gibi bir çok video mevcut. Oyuna başlamadan önce yapmamanız gerekenler tarzında öneri videolarını izlemenizi de tavsiye ederim. Oyun gerçekten çok nezih ve sakin bir ambiyansa sahip. Şiddetle tavsiye ediyorum.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun

Daha Fazla Oyun

side

Mordhau İnceleme

Baha Tan Oral16 Mayıs 2019
beast_wallpaper-1

Battle Brothers İnceleme

Baha Tan Oral16 Mayıs 2019
Plague-Tale-Innocence-New-Screenshots-01-Header

A Plague Tale: Innocence İnceleme

Baha Tan Oral16 Mayıs 2019
ClosetotheSun-review

Close To The Sun İnceleme

Baha Tan Oral16 Mayıs 2019
093858

Fade To Silence Çıktı

Baha Tan Oral27 Nisan 2019
phantomdoc

Phantom Doctrine İnceleme

Baha Tan Oral20 Nisan 2019
img_4540.jpg

Overwatch’ın Yeni PvE Görevi Storm Rising Başladı

Emre Türkoğlu17 Nisan 2019
img_4314.jpg

Türkiye’de Neden Borderlands 3 Ön Sipariş Edilemiyor?

Emre Türkoğlu8 Nisan 2019
img_4154.jpg

2018’de Türkiye En Çok Hangi Oyunu İndirdi?

Emre Türkoğlu5 Nisan 2019

Cizgiroman.com’da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com'a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.


Contact: emre[at]cizgiroman.com
info[at]cizgiroman.com

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.