İnceleme

Bannermen İnceleme

Bannermen İnceleme
Baha Tan Oral

Bannermen’i oynamadan önce Townsmen – A Kingdom Rebuilt’ı oynadım ve incelemesini yazdım fakat ambargo olduğu için Bannerman’i daha erken yayınlıyorum. Keşke aynı anda yayınlayabilseydim bu incelemeleri. İki oyunda birbirinden çok ayrı Townsmen – A Kingdom Rebuilt daha çok kaynak yönetimi, şehir kurma işiyle ilgilenirken Bannermen ise bunları es geçip daha çok savaşa yöneliyor. Bu ay 2 güzel strateji oyunumuz var ve hangisini seçeceğiniz sizin oyun zevkinize kalmış. (26’sında yayınlayacağım diğer incelemeyi).

Bannermen Pathos Interactive ekibi tarafından geliştirilen savaş odaklı bir strateji oyunu. 2 temel kaynak olan odun ve demir (ya da altın, herhangi bir maden emin değilim) ile çeşitli askeri birimler inşa ediyoruz. Çoğu strateji oyununda en az 3 adet temel madde bulunurken bazılarında bu sayı 10 hatta 20 yi bile bulabiliyorken Bannermen’de sadece 2 temel kaynak mevcut. Bu bizlere Bannermen’in basit bir şekilde sadece savaş var bu oyunda demesinin bir başka yolu. Hemen Hemen inşa ettiğimiz her binadan asker yapabilmemiz ise bu durumun başka bir kanıtı.

Öğretici mod, senaryo modu ve rekabetçi mod olarak 3 mod mevcut oyunda. Elbette bir de Multiplayer modları var bu modlar ise rekabetçi ve rekabetçi olmayan mod olarak 2’ye ayrılmış.

Senaryo modu bile başlı başına eğlenceli. Hatta bu mod sizlere başka strateji oyunlarından alışık olmadığınız biz kaç deneyim sunuyor fakat temelde Warcraft’a benzediğini söyleyebilirim. Ayrıca senaryo modu için hazırlanmış görseller epey kaliteli duruyor bahsetmeden edemeyeceğim.

Gelelim Yapay zekaya karşı oynadığımız rekabetçi modlara (multiplayerdaki rekabetçiyle karıştırmayın bunu bu ayrı bir mod). Yukarıda da bahsettiğim gibi 2 temel kaynağımız var. Başladığımız yerde binadan adam çıkartıp bu iki temel kaynağa gönderiyoruz. Bu kaynaklar tükenince yeni yerlere onlar tükenince yeni yerlere derken ilerliyoruz. Ne bir sınır ne bir geliştirme mevcut hatta odun için ayrı maden için ayrı bina bile inşa etmiyorsunuz. bu oyun savaş için diye demiştim size en büyük kanıtı da bu işte. Birbirinden farklı askerlerle ordumuzu donatıyoruz ve 3 tane kahramandan birisin ordumuza liderlik etmesi için seçiyoruz. Bu karakteri oyuna başladığımız an çıkartıp çeşitli yabani kamplar sayesinde levelini yükseltiyoruz çünkü bu kahraman level atladıkça gücü ve skillerinin gücü artıyor. 3 kahramandan sadece birisini seçebiliyoruz fakat üçü de birbirinden güzel skillere sahip birisi bir diğerinden üstün değil.

Bu savaşa siz de dahil olmak isterseniz 50 tl’ye Steam’den satın alabilirsiniz. Şimdiden iyi oyunlar.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnceleme

Daha Fazla İnceleme

01

Karanlık İstila Bölüm Bir Kapak Galerisi: “Seç, Beğen, Al!”

M. Engin Topaloğlu22 Mayıs 2019
Kapak A-1

Merakla Beklediğimiz Yerli Çizgi Roman “Karanlık İstila” İlk Sayısıyla Yakında Raflarda! – Okuyucu Dostu Ön İnceleme

M. Engin Topaloğlu22 Mayıs 2019
side

Mordhau İnceleme

Baha Tan Oral16 Mayıs 2019
beast_wallpaper-1

Battle Brothers İnceleme

Baha Tan Oral16 Mayıs 2019
Plague-Tale-Innocence-New-Screenshots-01-Header

A Plague Tale: Innocence İnceleme

Baha Tan Oral16 Mayıs 2019
ClosetotheSun-review

Close To The Sun İnceleme

Baha Tan Oral16 Mayıs 2019
093858

Fade To Silence Çıktı

Baha Tan Oral27 Nisan 2019
avengers-endgame-group-shot

Bitti ama Biz de Bittik – Avengers: Endgame “Spoilersız” İnceleme

Bulut Şimşek26 Nisan 2019
phantomdoc

Phantom Doctrine İnceleme

Baha Tan Oral20 Nisan 2019

Cizgiroman.com’da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com'a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.


Contact: emre[at]cizgiroman.com
info[at]cizgiroman.com

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.