Avengers: INFINITY WAR

Heyecan-Ölçer #47: Avengers: Infinity War’a Dair Başlıca 5 Beklentimiz!

Heyecan-Ölçer #47: Avengers: Infinity War’a Dair Başlıca 5 Beklentimiz!
Emre

Geçtiğimiz  günlerde Marvel’ın resmi hesaplarından da müjdelediği üzere 2018’in istisnasız en büyük mevzusu olan Infinity War filmine 100 günden az kaldı. Bu ne demektir? Resmen kritik üç aya giriş yaptık ve her türlü pazarlama bombardımanına karşı kafaları sağlama almamız gerek demek. Spoilersavarların açılacağı, teori ve muhabbetlerin coşturulacağı ve kurulmaya başlanmış beklentilerin  sağlam bir şekilde konumlandırılacağı dönem başladı. Bugün ise üçüncü mevzunun -beklentilerin- üzerinde duracağız.

Bizim için için filme geçer not aldıracak [bakın sadece barajı aşmasını sağlayacak diyoruz] aşağı yukarı beş temel madde var. Niyetimiz  bunları temiz bir şekilde izah edip topu size paslamak. Hazırsanız buyrun girişelim deriz.

 

THANOS’UN İHTİŞAMI

5

Heath Ledger Joker‘inin tek filmle efsaneleştiği şu dünyada Thanos‘un tam iki filmlik hakkı var. Ama diğer yandan 10’u aşkın yapımla da gelişinin alttan alttan hissettirildiği ve heyecan pompalandığı da bir gerçek. Haliyle herkes bunu bekliyor sevgili okur. Bütün galaksi olarak Thanos’un Darth Vader ve Sauron ile aynı klasmana girmesine çok çok ihtiyacımız var. Sadece görkemliliğiyle değil, motivasyonuyla inandırıcı bir pozisyona oturması gerek deli titanın [Şurada daha kapsamlı bir şekilde konuşmuştuk]

 

KARAKTER DAĞILIMLARI

2

Russo broları projenin başına geçiren başlıca etmen hiç şüphesiz Civil War‘da, o güne kadar görülmüş en kalabalık süper kahraman kadrosunu idare etmeyi başarışları idi. Peki bu yetecek mi? Birçok oyuncunun da sık sık belirttiği üzere 40’a yakın kahraman bir sahnede buluşunca [Karakter listesi için] dengenin nasıl kurulacağı filmin  kaderini etkileyecek olan en önemli noktalardan biri. Ben Thanos yargı dağıtmalı diyorum, tamam ama karşısına çıkacak olan insanlardan birinin zamanla oynayabildiğini, bir başkasının gökdelen boyutlarına erişebildiğini savaş atmosferi etrafında oluşan mantık çerçevesine yerleştirebilmeliyim.

 

KAREOGRAFİK AKSİYON

6

Elbette ilk iki Avengers filminin hatırda yer eden tek plan aksiyon çekimleri final eserinde de kendine yer bulmalı. Ama bizim arzumuz çok daha uçuk. Eminim ki içinde şu filme karşı en küçük bir heyecan kıpırtısı besleyen hayranın kafasında canlandırdığı ilk sekans olacaktır toplu savaş. Bunu Infinity War’da kelimenin tam anlamıyla göremez isek pek isyan etmeye hakkımız yok, zira 4.‘ye de saklanmış bir mevzu olabilir. Lakin ki görmemiz gerek, er ya da geç!

 

FARKLI DÜNYALAR

3

Infinity War’ı seleflerinden ayıran şeylerden biri de artık hikayesini uzaya taşıyabiliyor oluşu. Haliyle Invasion kafasını biraz daha açmak, bir miktar daha özel kılmak için dış dünyaların bu işteki rollerine de bir noktada değinmeliyiz [Bizim şurada 4 dünya tahminimiz mevcut bu arada]. Eğer olaylara objektif bir şekilde yaklaşıp ”Aslında Thanos da kendi çapında haklı.” diyeceğimiz bir ana geleceksek -ki böyle bir ana kesinlikle ihtiyaç var- bu ancak mevzuyu galaksi çapına taşıyarak gerçekleştirilebilir. Diğer yandan finale gelince ve dünyalı kahramanlar bir zafer kazanınca bu zaferin anlamı da şu şekilde katlanacaktır.

 

YIKICI BİR SON

4

İkilemenin MCU‘yu sonlandırmak gibi bir görevi olmadığının farkındayız. Bu bakımdan cesur birkaç kararın alınamayacağı şeklinde bir korkumuz da yok değil. Her ne kadar evren devam edecek olsa da biz bu büyük kıyamette önemli değişikliklere girmeliyiz maalesef. Gerekirse Cap‘e veda etmeli, kalkanı devretmeliyiz. Vision‘ı rahmetli olarak görmeliyiz [Ölmesi muhtemel 5 karakter]. Ya da Thor‘u emekliye ayırmalı, uzayın derinliklerine yollayıp kendisiyle yüzleşmeye bırakmalıyız [The Unworthy Thor]. Öyle ya da böyle beklenmedik hamlelere ihtiyacı var Infinity War’un.

Aslında bu beşlinin beşine de ihtiyacı var bizce. Umuyoruz ki Feige ve takımı binasını bu ve bunun gibi sağlam kolonlar üzerine kurmuş ve 10 yıl daha konuşulacak bir yapıta imza atmışlardır. Film vizyona girince geri döner, kaçının tuttuğuna bakar, notumuzu da veririz artık.

Yorumları Gör (3)

1 Yorum

 1. Dark Jedi

  28 Ocak 2018 at 19:44

  Thanos hakkında söylenenler dışında hemen hemen hepsi benim de beklentilerim arasında.Film efsane olacak orası ayrı konu ama Thanos’un Darth Vader,Sauron ve Heath Ledger’ın Joker’i gibi bir etki uyandırabileceğini sanmıyorum.Kendisi MCU’nun en iyi villian’ı olacak orası kesin.Tabi MCU’nun en büyük sorununun villian olduğunu düşünürsek en iyisi olması pek matah birşey değil.Zira Thor Ragnarok filmindeki Hela gelene kadar MCU’nun şu ana kadar çıkmış bütün filmlerindeki villianlar arasında elle tutulur tek villian Loki’di.Bazı kişilere göre Vulture en iyi Marvel villianı oldu ama benim için değil maalesef.Şahsen Homecoming filmindeki Vulture’ın işlenişini beğenmemiştim.Son zamanlarda Thanos hakkında yapılan açıklamalar bana biraz abartı geliyor.Özellikle Russoların yakın zamanda yaptığı ”Thanos yeni nesilin Darth Vader’ı olacak” lafı bana fazla iddialı geliyor.Umarım dedikleri kadar olur.Zira bu kadar beklenti yaratıp sonradan hayal kırıklığına uratan çok örnekler oldu sinema dünyasında.Umarım Thanos’da bunlardan biri olmaz.Marvel’ın 10 senedir müthiş bir şekilde kurduğu sinematik evreninin en büyük kurşunları bu 2 filmde ateşlenecek.Merakla bekliyorum.

 2. Max Meyer

  29 Ocak 2018 at 02:40

  Star Warsı disney bitirdi. Elde sağlam tek Marvel var helal.

 3. Gelelimsadede

  30 Ocak 2018 at 22:16

  Marvelin villain sorunu hiç olmadı!Çünkü bazı villainler aşaması gerekiyordu bazıları ise yaşamasına gerek yoktu.Marvel için önemli olan süperkahramanlarını yüceltmekti ve mantık olanda buydu ve yaptıda!Artık tüm dünyada en çok sevilen en çok bilinen ve en popüler karakterler Marvel kararkterleri,işte bu yüzden ilk evre filmlerinde bazı villainlerı süperkahraman karakterlerini geliştirme aracı olarak kullandı.Kısacası yapılması gerekende buydu!Şimdi ise süperkahramanlar için 10 yıl verilen geliştirmeye ilave pek birşey eklenmesine gerek kalmadı bu nedenle filmin asıl villanı THANOS üzerine istedikleri kadar geliştirme yapabilirler!

  Marvelde villainler amaca giden yol araç oldular süperkahraman kararkteler hiç bilinmezken villainler üzerine vakit kaybetmek aptalca olurdu.Şimdi süperkahraman karakterler artık tüm dünyada bilinir olduktan sonra dikkat edin 2. ve 3 . evre villainerın hemen hepsi harika işlendi.VUlture,HEla,Zemo,ego,Dormammu,kasilius vb. işte artık sıra THANOS ta ve bu süpervillanımız için kararkter geliştirme açısından büyük bir yer açıyor.RUsso kardeşlere güvenim tam.Özellikle winter solider ve Civil war gibi iki başyapıt film ve onca karakteri bir film süresinde parlatmayı başardılar.Thanos eminim ki gelmiş geçmiş en harika villain olma adayı!””

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Avengers: INFINITY WAR
Emre

Çizgi Roman ve kaynağı çizgi roman olan her şey canımız ciğerimizdir

Daha Fazla Avengers: INFINITY WAR

jghjhkgk

Yılın En İyileri Belli Oldu!

Emre31 Aralık 2018
KKBHVK

Yılın En İyilerini Seçiyoruz, Hemen Oy Ver!

Emre27 Aralık 2018
Dt0VnCrVYAIKV0T.jpg-large-2-1

Avengers 4: Endgame Posteri Meydana Çıktı!

Orkan7 Aralık 2018
MARVELSDOCTORSTRANGE

Avengers 4: Endgame – Doctor Strange, Avengers: Infinity War’da Filmin İsmini Bizimle Paylaşmış!

Orkan7 Aralık 2018
avengers-4-header-1111310-1280x0

Avengers 4 Fragmanının Çıkış Tarihi Ertelenmiş!

Orkan5 Aralık 2018
5107585-img-avengers-infinity-war-v6

Avengers 4 Fragmanı Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Orkan3 Aralık 2018
tumblr_p6kxifLCbe1uu0dmco1_1280

En İyi Fan Yapımı Posterler “Avengers 4”

Betül Karataş4 Eylül 2018
3zrnuuSNJBBGyXko2LNhkB

Evrenin Yarısını Yok Eden Sonsuzluk Taşı Hangisiydi?

Betül Karataş12 Ağustos 2018
Joe-Russo-Anthony-Russo-The-Russo-Brothers-Captain-America-Civil-War-Photo-by-Fred-Duval-FilmMagic

Russo Biraderler, Twitter’dan Avengers: Infinity War ile İlgili Soruları Yanıtladı

Bulut Şimşek8 Ağustos 2018

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.