Avengers: INFINITY WAR

Avengers: Infinity War Karakter Analizleri: Captain America, Scarlet Witch (Spoiler)

Avengers: Infinity War Karakter Analizleri: Captain America, Scarlet Witch (Spoiler)
Bulut Şimşek

Avengers: Infinity War karakter analizlerimize Captain America ve Scarlet Witch ile devam ediyoruz. Bu karakterler çok fazla ekran süresine sahip olmasalar da varlıklarıyla kesinlikle filmi çok daha güzelleştiren ve benim filmdeki favori birkaç sahnemin kahramanları olan kişiler. Hazırsanız başlayalım.

captain-america-nomad-1021x580

Captain America

Steve Rogers, nam-ı diğer Captain America, Avengers: Infinity War filminde çok fazla süre alamayan orijinal Avengerlardan biri. Ama ekranda göründüğü her an gerek saçı ve sakalıyla gerek yaptıklarıyla seyirciyi büyülemeyi başardı. Filmdeki daha ilk sahnesinde düşmana korku dosta güven veren Steve Rogers, Proxima Midnight’tan bir adet mızrak, filmi izleyen seyircilerden bol bol alkış aldı. Farklı ülkelerde farklı sinemalarda farklı salonlarda Captain America’nın görüldüğü ilk sahnede salonda alkış kıyamet koptuğuyla ilgili ciddi istihbaratlara sahibim.

Bunun dışında Captain America’nın onu Captain America yapan hiçbir değerden vazgeçmediğini görüyoruz. Yine lider, bütün yaşadığı zorluklara rağmen hala onun doğru bildiğini yapmasına engel olacaklara karşı çıkıyor, gerektiğinde masaya durumu kotaracak çözümler getiriyor ve gerektiğinde kendi hayatını takım arkadaşlarının hayatı için feda etmeye hazır olduğunu gösteriyor. İskoçya sahnesinde takımını bir orkestra şefi gibi yönetmesi, Ross’a “Gerekirse sizinle de savaşırız” diye kafa tutması, Vision’ı Wakanda’ya götürmesi ve Wakanda sahnesinde herkesten önce koşması, Vision ile Corvus Glaive’in ormandaki kavgası sırasında Vision’ı kurtarmak için kendisini feda etmeye hazır olması, Thanos geldiğinde bütün herkesi uyarması ve gücünün ne seviyede olduğunu sadece tahmin edebildiği bir düşmana karşı koşan ilk kişi olması bu söylediklerimin göstergesi olarak görülebilir.

Bunların yanında Thanos ile olan sahnesi ile ilgili görüşümü belirtmek isterim. Filmi izleyenler “Captain America’nın gücünü abartılı göstermişler, bu adam Thanos’un yumruğunu nasıl durduruyor?” gibisinden sorular yönelttiler malum sahneden sonra ancak söz konusu sahneyi tekrar tekrar izlemiş biri olarak şunu söylemek istiyorum: Captain America, Thanos’tan gelen bir “yumruğu” durdurmuş değil. Thanos sadece eliyle şöyle bi’ kenara itmek istedi Cap’i çünkü eldiven olmasa bile sadece kendi gücüyle insanları perişan edecek güce sahip bir karakter kendisi. Ama Cap onun elini durdurduğunda suratındaki bakışlar sırasıyla şu anlama geliyordu: “Ne oluyor ya? -> İtiyorum itiyorum hala karşı koyuyor, ne yapıyor bu? -> Başlarım böyle işe” Son cümleden sonra zaten Captain America, Thanos tarafından “eldiven olmayan elinden gelen” bir “yumrukla” yere serildi. Yani Cap zaten Thanos’un yumruğuna karşı koyacak kadar güçlü değil, Thanos’un savurduğu elini durdurabildi sadece. Onu durdurabilmesinin sebebi de süper asker serumunun ona verdiği güç, bu kadar.

avengers-infinity-war-scarlet-witch-elizabeth-olsen-1107618-1280x0

Scarlet Witch

Filmde az ama öz rolü olan kahramanlardan olan Wanda Maximoff, ilk defa çizgi romanlardaki güçlerine bu kadar yakındı. Özellikle Wakanda savaşı sahnesinde parlayan Scarlet Witch, özellikle diğer kadın karakterler ile aralarında olan uyumuyla feministleri fazlasıyla mutlu etti. Şaka bir tarafa, özellikle Black Widow ile arasındaki abla-küçük kardeş ilişkisi filmde hoşuma giden detaylardan biri oldu. İskoçya sahnesinden sonra Black Widow’un Quinjet’e bindiklerinde Scarlet Witch’e “Ben sana ortalıkta çok görünme ve dikkatli ol demedim mi” diye deyim yerindeyse fırça çekmesi güzeldi.

Wakanda savaşında ise önce Vision’ın bodyguardlığını yapan Wanda, sahaya indiğinde ise önce Proxima Midnight’ın Outriders ordusunu sonra da kendisini doğduğuna pişman etti ve takımı sırtlayan isimlerden biri oldu. Sona doğru Thanos Zihin Taşı’nı almasın diye Vision’ı kendi elleriyle öldürmesi ve hatta bunu yaparken bir yandan da eldiveninde tam 5 taş olan Thanos’u yavaşlatabilmiş olması, bundan sonra Marvel Sinematik Evreni’nde çok daha güçlü bir Scarlet Witch izleyeceğimizi gösterdi. Kim bilir, belki Disney-Fox anlaşması onaylandıktan sonra bir House of M hikayesi bile görebiliriz.

Bunların yanında küçük ama dikkat çeken bir ayrıntı hakkında yorum yapmak isterim. Özellikle anadili İngilizce olan hayranlar, Wanda’nın Avengers: Age of Ultron filmindeki koyu Doğu Avrupalı aksanının Captain America: Civil War filmiyle başlayarak gittikçe azaldığını ve bu filmde neredeyse tamamen kaybolduğunu fark etmiş, bazıları bundan rahatsız bile. Joe Russo’nun bu konudaki açıklaması ise “Natasha, Wanda’ya iki senedir casusluk eğitimi veriyor, aksanının azalmasının sebeplerinden biri de bu.” Ancak bu açıklama bence gereksiz seviyede karışık, çıkıp “Bu kız en az 4 senedir Amerika’da yaşıyor, o yüzden de yavaş yavaş aksanını kaybediyor” demek bu kadar zor değil ve bence çok daha mantıklı bir açıklama olurdu.

Captain America ve Scarlet Witch ‘in Avengers: Infinity War filmindeki rolleri hakkındaki analiz bu şekilde. Sizin katıldığınız veya katılmadığınız bir nokta var mı? Yorum olarak belirtmeyi unutmayın! Bir sonraki yazımızda Black Widow, Vision ve Black Panther’ı konuşacağız. Hoşçakalın!

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Avengers: INFINITY WAR
Bulut Şimşek
@buluttsimsek7

Mahalle dostu film haberciniz

Daha Fazla Avengers: INFINITY WAR

2

Avengers 4’da Eski Dostları mı Göreceğiz?

Bartu Yılmazer14 Mayıs 2018
98264

Avengers: Infinity War Karakter Analizleri: Drax, Gamora, Star Lord (Spoiler)

Bulut Şimşek7 Mayıs 2018
1

James Gunn’dan Groot’la İlgili Merak Edilen Konuya Açıklama Geldi!

Bartu Yılmazer7 Mayıs 2018
5

Joe Russo, Hulk-Black Widow İlişkisi Hakkında Konuştu!

Bartu Yılmazer7 Mayıs 2018
80A85E37-0540-4081-BACB-3B834160BB86

Avengers: Infinity War’da Yakaladığımız Tüm Göndermeler (SPOILER)

Betül Karataş4 Mayıs 2018
DVPO03zV4AEnp0C

Avengers: Infinity War Karakter Analizleri: Groot, Rocket ve Thor (Spoiler)

Bulut Şimşek2 Mayıs 2018
Spider-Man-Iron-Man-Doctor-Strange-Avengers-Infinity-War

Avengers: Infinity War Karakter Analizleri: Doctor Strange, Iron Man, Spider-Man, Wong (Spoiler)

Bulut Şimşek2 Mayıs 2018
D46A0F28-6EF2-40AA-9C63-5448F21B5835

Russo’dan Asgard Halkı ve Valkyrie Açıklaması

Betül Karataş2 Mayıs 2018
Avengers-Infinity-War-

Avengers: Infinity War Tutan ve Tutmayan Teoriler (SPOILER)

Betül Karataş1 Mayıs 2018

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.