DC

Avengers: Infinity War Fragmanında Dikkat Çeken Detaylar!

Avengers: Infinity War Fragmanında Dikkat Çeken Detaylar!
Eser Yeşim

Merakla beklenen Avengers: Infinity War filmine ait ilk resmi fragmanın yayınlanmasının ardından, şimdiden güçlü bir ekibi bir araya getiren filmde yaşanacak muhtemel olaylar hakkında tahminler yürütülmeye başlandı. İpuçları ile dolu olan fragman da bu konuda oldukça yardımcı bir etmen.

İşte, Avengers: Infinity War’un fragmanında, filme dair ipucu taşıyan önemli detaylar:

 

Thanos'un Arayışı
Thanos'un Arayışı

Thanos'un Arayışı

Film, Black Panther'in memleketi Wakanda'da oldukça sahneye sahip olacak gibi, bu da Thanos'un arayışının burada yatıp yatmadığını sorgulatıyor. Thanos, Wakanda'nın ünlü vibraniumunun peşinde de olabilir, aradığı Infinity Stone'lardan biri bu bölgede de olabilir, henüz belli değil. Yine de çoktan iki tanesini elde ettiğinden arayışı uzun sürmeyecek gibi gözüküyor. (Birinin Tesseract'ın içinde olma olasılığı var, diğerini ise Thor: Dark World'de görmüştük) Fragman ayrıca Thanos'un, Vision'ın Mind Stone'una el attığı sahnelere de sahip.

Captain America ve Değişimi
Captain America ve Değişimi

Captain America ve Değişimi

Captain America gür bir sakalla geri döndü ama artık ona Steve Rogers demek daha doğru olacak. Fragman içerisinde Steve'in artık Captain America'ya ait kalkanı kullanmadığını, göğsünde beyaz yıldızı taşımadığını görüyoruz, yani Steve Rogers artık kendisi olarak karşımıza çıkacak gibi. Aynı şekilde Bucky Barnes'ın da o meşhur kızıl yıldızı yok. Bu ikili bu filmde artık oldukları özneler olarak savaşta yer alıyor. Bunun yanı sıra, Steve Rogers'ın kostümünde Black Panther'a özgü parçalar bulunmakta. Belki o gür sakalın uzama yılları Wakanda'lı bir dostun yanında geçmiştir, kim bilir?

Örümcek İçgüdüleri
Örümcek İçgüdüleri

Örümcek İçgüdüleri

Homecoming ile kuvvetli bir giriş yapan yeni Örümcek Adam'ımız Peter'ın örümcek içgüdülerine ait ilk sahneyi fragmanda gördük!

Yeni Spider-Man Görünümü
Yeni Spider-Man Görünümü

Yeni Spider-Man Görünümü

Aynı zamanda Stark'ın Peter Parker'a yeni bir kostüm sağladığı da dikkat çekiyor. Homecoming'deki inadını geride bırakmış olsa gerek.

Vision
Vision

Vision

Vision, fragmanın başlangıcında insan formuna sahip. İlerleyen karelerde alışılmış görünümüne kavuşmuş olsa da, bir ilişkilerinin olması muhtemel olan Scarlett Witch ile birlikteyken insansı bir görünüm ile karşımıza çıkmış.

Proxima Midnight
Proxima Midnight

Proxima Midnight

Belli belirsiz bir anlığına kendini gösteren Proxima Midnight da istilacı kuvvet arasında. Black Order üyesi Proxima Midnight Thanos'un kızı, yani düşünülünce hikayeye dahil olması oldukça mantıklı.

Nord Tanrısının Eve Dönüşü
Nord Tanrısının Eve Dönüşü

Nord Tanrısının Eve Dönüşü

Bu "Otostopçunun Galaksı Rehberi" değil ama anlaşılan bir otostopçu var ve galakside bulunması gereken yere gitme niyetinde. Fragmanın son sahnesi, Thor: Ragnarok sonrası gözünü kaybeden Thor'un, Guardians of the Galaxy ekibiyle yüzleşmesi ile sonlanıyor. Guardians of the Galaxy'nin kapanış sahnesinde gördüğümüz ergen Groot'un da aralarında bulunması, zamana dair belirtici bir detay. Yine de, sonunda, iki dünya bir araya gelecek gibi gözüküyor!

Hulk'ın Dönüşü
Hulk'ın Dönüşü

Hulk'ın Dönüşü

Thor'un geri dönmesi gibi, Hulk'ın da dünyalılar arasına katıldığını görüyoruz. Neden Thor ile aynı vesaiti kullanmadığı meçhul fakat Doctor Strange bu durumdan hoşnut değil gibi.

Yorumları Gör (3)

1 Yorum

 1. Gintoki

  30 Kasım 2017 at 15:33

  Thor:Ragnarok after credits de Thanos un devasa gemisi görünmüştü. Anlaşılan o ki Thor, Loki ve Hulk bu savaşta ayrı düşmüş. D.S. ise sadece Hulk u geri getirebilmiş galiba. Bir de fragmandaki son sahne filmin ilk sahnelerinden birisi olması ihtimal. Comic-con fragmanında da ilk sahne buydu hatırlarsanız. Bu savaşta da ilk yaralanan Spider-man olsa gerek. Tony o yüzden üzgün şekilde bakıyor ve farklı sekans da Thanos dan dayak yiyor. Sinirlenmiş olsa gerek. 2. bir fragmanla daha net anlaşılır olur sahneler. Hayırlısı bakalım

  • qqq

   1 Aralık 2017 at 10:37

   Ayrıca Ant-Man ve Wasp comci con fragmanında da bu fragmanda da gösterilmedi. Tabiki Hawkeye da görünmedi. Hawkeye ile Scarlet Witch arasında baba-kız ilişkisi oluşturulmuştu Age of Ultron ve Civil War’da. Muhtemelen Hawkeye Scarlet Witch ile olan sahnelerde görünecek. Ayrıca fragmanın sonunda gösterilen topyekün saldırıda da Hawkeye, Scarlet Witch, Vision görünmedi. Vision’ın öldüğünü varsaymak pek de yanlış olmaz. Örümcek adamın New York’un ortasında çıkan halkaya atlamasının nedenine gelince, dikkatle bakılınca halkanın ortasında bir Black Order üyesi var. Muhtemelen onunla kapışacak.

 2. qqq

  30 Kasım 2017 at 15:35

  Thanosun Gauntlet te taktığı mor taş power stone, xander da muhafaza ediliyordu. muhtemelen thanos xander’ı yok etti, çünkü thor ve guardians ekibinin uzay gemilerinde izledikleri yok olmuş gezegen xander olmalı. ikinci taktığı taş ise uzay taşı, tesseract’tan elde etti. onu da lokiden aldığını varsayıyoruz. asgardlıları taşıyan gemiyi de istila etmiş olma ihtimali yüksek. thor bu istila sırasında kendini feda ederek uzay boşluğunda kalmış ve guardians ile bu şekilde buluşmuş olabilir. ama hulk’un dünyaya dönüşü halen merak konusu. muhtemelen asgardlılar dünyada yaşayacaksa wakanda da yaşayacaktır.

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DC
Eser Yeşim
@UcanHardal

Daily Bugle'da çalışmak için sinema tv bitirdi. Gündüzleri senarist, geceleri suçla savaşıyor. Part time Batman'in uşağı. Özel gücü kitleler arasında görünmez olmak.

Daha Fazla DC

1

Constantine Sonunda Ekranlara Dönüyor mu?

Bartu Yılmazer20 Mart 2018
justice-league-1094579

DC, Justice League’i Yeniden Başlatıyor!

Barış Çakır19 Mart 2018
Ben-Affleck-Batman-Hd-Images

Solo Batman Filmi İçin Önümüzdeki Yılı Bekleyin!

Barış Çakır17 Mart 2018
ezra-miller-flashpoint-jeffrey-dean-morgan

Jeffrey Dean Morgan: “Batman Rolü Eşsiz Bir Tecrübe Olacaktır”

Alperen Keser17 Mart 2018
Ekran Alıntısı Devoe da kim

The Flash 4×16 “Run Iris, Run” İncelemesi

Berke Tuncer15 Mart 2018
HJFLC_Cv1_R3_gallery_57f6a26741afb5.19569302

“Green Lantern Corps” Filmi, Mission: Impossible Yönetmenini Gözüne Kestirdi!

Alperen Keser9 Mart 2018
Ekran Alıntısı Enter The Flashtime

The Flash 4×15 “Enter The Flashtime” İnceleme

Berke Tuncer8 Mart 2018
Ekran Alıntısı jason

Injustice 2 ‘nin Kafada Soru İşareti Bırakan Hikayeleri

Berke Tuncer3 Mart 2018
170325

Kalite Kokan Çizgi Romanlar #10 [Final]: Batman – Bitmeyen Cadılar Bayramı!

Emre24 Şubat 2018

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.