Oyun

Achtung! Cthulhu Tactics İnceleme

Achtung! Cthulhu Tactics İnceleme
Baha Tan Oral

İncelemeye geçmeden önce Lovecraft mitosunu çok sevdiğimi belirtmekte fayda var çünkü Lovecraft mitosunu sevmeyenler oyunu benim kadar beğenmeyebilir.

Achtung! Cthulhu Tactics, nazilerin Lovecraft’ın yaratıkları ile iş birliği yaptığı, onları kullanmaya başladığı alternatif bir 2. Dünya savaşı ile karşımıza çıkıyor. Nazilerin gücüne güç kattığı bu durumu sona erdirmek ise bize kalıyor.

Achtung-Cthulhu-Tactics-750x422

Şimdi geçelim incelemeye. Oyunu beğenmedim. Ama sanırım bu durum benimle alakalı bir durum. Benim beklentim çok daha farklıydı ve beklentimi hiç karşılayamadı. Beklentim bir yerde iyi ya da kötü yaratıklarla çatışmayı beklerken taş çatlasa 5 farklı düşman modeli ile aynı yerlerin tekrarı maplerde aynı 4 kişi ile sıra tabanlı savaşıyoruz. Evet evet her şey aynı oyunda neredeyse hiç bir çeşitlilik yok. Tamam biraz sakinleşip iyi yanlarından bahsedeyim. Aslında oyun için Call of Cthulhu Wasted Land’ın yenilenmiş hali diyebiliriz. Ve Call of Cthulhu Wasted Land oldukça sevilen bir oyundu (her ne kadar ben sevemesem de). Oyun için hiç uğraşılmamış dersem hakkını yemiş olurum. Skill ve silah çeşitliliği için olumlu konuşabilirim. Skill ağacı oldukça geniş ve her skill’i dolu dolu hissediyoruz. Silahlar da farklılık gösteriyor süs olsun diye konmadıkları belli. Ama bu yinede tek düzeliğin önüne geçemiyor. Aynı düşmanlar, aynı ekip, aynı map… Sanırım Lovecraft evrenine dair tek şey oyunda psikolojinin olması. İlk 1-2 damage alışımızda canımız gitmiyor, stresimiz artıyor. Bu stres belirli bir yere geldiğinde ise canımız düşmeye başlıyor. Bir dakika bu… bu zırh değil mi. Adamlar bildiğiniz zırhı yepyeni bir mekanikmiş gibi gözümüze sokuveriyor.

maxresdefault

Hikaye deseniz üzgünüm ama hikayeden de eser yok. Bu bir Lovecraft oyunuydu ne kadar kötü olabilirdi ki ayrıca trailer’da gerçekten sanatsal duruyordu. Fiyatı da yüksekti herhalde kendilerine güveniyorlar dedim. Dedim ama demez olaydım. Gerçekten büyük bir pişmanlık ile oyuna nefret kustum.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Oyun

side

Mordhau İnceleme

Baha Tan Oral16 Mayıs 2019
beast_wallpaper-1

Battle Brothers İnceleme

Baha Tan Oral16 Mayıs 2019
Plague-Tale-Innocence-New-Screenshots-01-Header

A Plague Tale: Innocence İnceleme

Baha Tan Oral16 Mayıs 2019
ClosetotheSun-review

Close To The Sun İnceleme

Baha Tan Oral16 Mayıs 2019
093858

Fade To Silence Çıktı

Baha Tan Oral27 Nisan 2019
phantomdoc

Phantom Doctrine İnceleme

Baha Tan Oral20 Nisan 2019
img_4540.jpg

Overwatch’ın Yeni PvE Görevi Storm Rising Başladı

Emre Türkoğlu17 Nisan 2019
img_4314.jpg

Türkiye’de Neden Borderlands 3 Ön Sipariş Edilemiyor?

Emre Türkoğlu8 Nisan 2019
img_4154.jpg

2018’de Türkiye En Çok Hangi Oyunu İndirdi?

Emre Türkoğlu5 Nisan 2019

Cizgiroman.com’da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com'a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.


Contact: emre[at]cizgiroman.com
info[at]cizgiroman.com

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.