Oyun

Achtung! Cthulhu Tactics İnceleme

Achtung! Cthulhu Tactics İnceleme
Baha Tan Oral

İncelemeye geçmeden önce Lovecraft mitosunu çok sevdiğimi belirtmekte fayda var çünkü Lovecraft mitosunu sevmeyenler oyunu benim kadar beğenmeyebilir.

Achtung! Cthulhu Tactics, nazilerin Lovecraft’ın yaratıkları ile iş birliği yaptığı, onları kullanmaya başladığı alternatif bir 2. Dünya savaşı ile karşımıza çıkıyor. Nazilerin gücüne güç kattığı bu durumu sona erdirmek ise bize kalıyor.

Achtung-Cthulhu-Tactics-750x422

Şimdi geçelim incelemeye. Oyunu beğenmedim. Ama sanırım bu durum benimle alakalı bir durum. Benim beklentim çok daha farklıydı ve beklentimi hiç karşılayamadı. Beklentim bir yerde iyi ya da kötü yaratıklarla çatışmayı beklerken taş çatlasa 5 farklı düşman modeli ile aynı yerlerin tekrarı maplerde aynı 4 kişi ile sıra tabanlı savaşıyoruz. Evet evet her şey aynı oyunda neredeyse hiç bir çeşitlilik yok. Tamam biraz sakinleşip iyi yanlarından bahsedeyim. Aslında oyun için Call of Cthulhu Wasted Land’ın yenilenmiş hali diyebiliriz. Ve Call of Cthulhu Wasted Land oldukça sevilen bir oyundu (her ne kadar ben sevemesem de). Oyun için hiç uğraşılmamış dersem hakkını yemiş olurum. Skill ve silah çeşitliliği için olumlu konuşabilirim. Skill ağacı oldukça geniş ve her skill’i dolu dolu hissediyoruz. Silahlar da farklılık gösteriyor süs olsun diye konmadıkları belli. Ama bu yinede tek düzeliğin önüne geçemiyor. Aynı düşmanlar, aynı ekip, aynı map… Sanırım Lovecraft evrenine dair tek şey oyunda psikolojinin olması. İlk 1-2 damage alışımızda canımız gitmiyor, stresimiz artıyor. Bu stres belirli bir yere geldiğinde ise canımız düşmeye başlıyor. Bir dakika bu… bu zırh değil mi. Adamlar bildiğiniz zırhı yepyeni bir mekanikmiş gibi gözümüze sokuveriyor.

maxresdefault

Hikaye deseniz üzgünüm ama hikayeden de eser yok. Bu bir Lovecraft oyunuydu ne kadar kötü olabilirdi ki ayrıca trailer’da gerçekten sanatsal duruyordu. Fiyatı da yüksekti herhalde kendilerine güveniyorlar dedim. Dedim ama demez olaydım. Gerçekten büyük bir pişmanlık ile oyuna nefret kustum.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Oyun

ace-combat-7-skies-unknown-ogimage

Ace Combat 7: Skies Unknown İnceleme

Baha Tan Oral18 Ocak 2019
ff

Spider-Man Oyununa Fantastic Four Mu Geliyor?

Emre10 Ocak 2019
Banner-KatamariDamacyReRoll-920x518

Katamari Damacy Reroll İnceleme

Baha Tan Oral10 Ocak 2019
103665_640

Iron Man Odaklı Bir Oyun Görmek İster Misiniz? Birileri İstiyor!

Emre6 Ocak 2019
thumb-1920-923283

2018’de Potansiyelinin Altında Kalan Oyunlar

Baha Tan Oral5 Ocak 2019
jghjhkgk

Yılın En İyileri Belli Oldu!

Emre31 Aralık 2018
KKBHVK

Yılın En İyilerini Seçiyoruz, Hemen Oy Ver!

Emre27 Aralık 2018
167742-amd-star-control-key-art-1920x800

Star Control: Origins İnceleme

Baha Tan Oral23 Aralık 2018
capsule_616x353

Yılın En İyi Oyunlarından Birisi: Return of the Obra Dinn

Baha Tan Oral22 Aralık 2018

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.