İnceleme

A Way Out İnceleme

A Way Out İnceleme
Baha Tan Oral

Oyuna ilk çıktığı gün erişimim olsa da biraz geç başladım, doğal olarak yazı biraz geç çıktı kusura bakmayın.

Şans eseri, uzun süredir Brothers oyununu oynamak istiyordum (İki oyunu yapan kişi de Josef Fares.). A Way Out’un çıkacağını unutup oynarken bitirince hatırladım iki oyununda yapımcısı aynıydı. Bu benim için büyükk bir artı oldu ve heyecanla oyuna başladım (Brother oyununa girersem çıkamam başlı başına harika bir oyundu.).

Bilmeyen varas belirteyim A Way Out’i oynamak için 2 kişi olmanız gerekiyor. Brothers oyununda iki kisiyi ayni anda yönetiyorduk. Bu sefer ise oyunu split screen olarak arkadaşımızla oynuyoruz. Oyun hapishaneden kaçmak olarak nitelendirilse de aslında bu kısım yaklaşık 1-1.3 saatlik bir kısım. Hapisten kaçmanın ardından polisten kaçma, ailemizi bulmak, oyunlar oynamak ve son olarak intikam almak var.

Şimdi öncelikte bu oyunu sevdim mi ?
Oldukça sevdim çünkü oyun tek düze değil oyunda bir çok mekanik var. Az önce yaptıklarımız arasında oyun oynamak dedim peki ne demek istedim? Oyunun içinde bir çok yerde sıkılmamamız için mini oyunlar mevcut. Mesala; dart oynamak, piyano çalmak, tahterevalliye binmek (bu biraz ilginçti), basketbol oynamak vs. (Bunlar sadece bir kaçı.). Bu mini oyunların hepsi ayrı bir mekaniğe sahip bunun oyunu sıkılmadan oynamamızda büyük yararı var. Oyunda başka dikkatimi çeken şey ise, (Spoiler sayılmaz fakat yine de bakmak istemezseniz bakmayın.) bir bölümde açık bir alanda bir şey yapmamız gerekiyor ve bu sırada çevrede duran kadınla konuşmamızın ardından kadının kocasının, kadını aldattığını öğreniyoruz ilerledikçe aldatan adamı buluyoruz. Bunu ispiyonlayıp ispiyonlamamak size kalmış.

PREVIEW_SCREENSHOT6_527491

Seçimler oldukça tatmin edici. Genel olarak bir durumda 2 seçenek oluyor bu seçeneğin biri Leo’nun tavsiyesi diğeri ise Vincent’ın tavsiyesi. Leo daha savaş yanlısı olduğu için biraz uçuk kararlar verirken Vincent daha sakın kararlar veriyor.

Oyunda şimdiye kadar 2 easter egg bulunmuş birisi Zeldaya birisi de kendi oyunu olan Brother’a ait ikiside oldukça başarılıydı.  

Josef Fares, aslen yönetmen olduğu için ara sahneler hatta dövüş sahnelerimiz tam film tadında.


Oyunda tek eksik bir çok mantık hatası olması. Eğer oyunu oyanayacaksanız bunları görmezden gelmeye çalışın. Örnek verecek olursam, yağmurlu havada bir taştan diğer taşa atlarken Vincent Leo’yu tutuyor (Bildiğiniz Tomb Raider). Leo üstten geliyor Vincent ise taştan elini uzatıyor. Bu sırada bardaktan boşalırcasına yağmur yağıyor. Leo tökezlemeden hiç bir yere çarpmadan taşa iniyor….

Oyunla ilgili son bir şey. Brother oyununda karakterler değişik sesler çıkartarak konuşuyorlardı. Bu oyunu herkes anlasın oynayabilsin diyeydi. A Way Out’un dili de gördüğüm en basit İngilizce ile yapılmış. Az çok İngilizce bilseniz bile hiç takılmadan oynayabilirsiniz.

Oyunu gerçekten anlatmakta güçlük çekiyorum çünkü çok farklı bir oyun ve bir o kadar da güzel bir oyun. Herkesin oynamasını tavsiye ederim.

Yorumları Gör (1)

1 Yorum

  1. Inhuman

    4 Nisan 2018 at 13:08

    Çıkmasını bekliyordum güzel olmuş efsane oyun.Origin’de 30 euro, bir kişi alınca diğerini davet edebiliyor sanırım ücretsiz.

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İnceleme

justice_league_2017___barry_hq___v2_by_duck_of_satan-db3kq4i

Solo Flash Filminin Adı Flashpoint Olmayacak!

Barış Çakır4 Nisan 2018
blackpanther-boxoffice-money-700x322

Black Panther Neler Yapıyor, Neler Başardı? – İnceleme

Bulut Şimşek26 Mart 2018
uprising-trailer

Pacific Rim: Uprising – Kaijular Geri Döndü! (İnceleme)

Arwen24 Mart 2018
228879AE-0153-409E-9FB1-C880F2DFC9D1

Tomb Raider Spoilersız İnceleme

Betül Karataş24 Mart 2018
Tekken7recensione-720p

Tekken 7 İnceleme (Noctis Tekken’e Geldi)

Baha Tan Oral24 Mart 2018
Avengers-Infinity-War-Logo-2018-Wallpaper-27482

Empire Magazine’den Yeni Avengers: Infinity War Coverları!

Eren Ipeker21 Mart 2018
justice-league-1094579

DC, Justice League’i Yeniden Başlatıyor!

Barış Çakır19 Mart 2018
c146a134-7de0-45af-ab08-6dfc987b022a

Ni no Kuni II: Revenant Kingdom Detaylı İnceleme

Baha Tan Oral19 Mart 2018
Ben-Affleck-Batman-Hd-Images

Solo Batman Filmi İçin Önümüzdeki Yılı Bekleyin!

Barış Çakır17 Mart 2018

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.